Organizator:

Zobacz co przygotowaliśmy na Stone 2023

Podziel się

Kamień naturalny półprodukty z kamienia oraz kamień syntetyczny, producenci narzędzi i maszyn, to tylko część atrakcji, jaka czeka na każdego odwiedzającego Targi Stone. Przyjedź, uczestnicz w przygotowanych wydarzeniach specjalnych i wynieś wiedzę, która jest potrzebna każdemu kto pracuje z kamieniem!

KUP BILET NA TARGI STONE 2023 PROGRAM STONE 2023 KUP BILET NA WIECZÓR BRANŻOWY

Targi Stone już 22-24 listopada 2023. Jaka będzie tegoroczna edycja?

Swoją ofertę przedstawią renomowane firmy z Polski i zagranicy, prezentując m.in. bogactwo odmian naturalnego surowca, innowacyjne maszyny do przetwórstwa kamienia, a także gamę możliwości w zakresie wykorzystania kamienia w budownictwie oraz architekturze. Zwiedzający mogą liczyć na spotkanie z wystawcami z Polski, Europy m.in. Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Włoch, Szwecji, ale także z odległych z Chin, Indii czy RPA.

Niewątpliwie poznańska impreza ma do zaoferowania bardzo dużo właścicielom zakładów kamieniarskich, konserwatorom, inwestorom, projektantom i architektom. To tu z bliska będzie można zbadać strukturę kamienia oraz porozmawiać ze specjalistami na temat technicznych aspektów jego wykorzystania. Ponadto specjaliści znajdą tu maszyny, narzędzia do obróbki kamienia, półprodukty i wyroby z niego wykonane oraz nowoczesne technologie znajdujące zastosowanie przy jego profesjonalnej obróbce.

Targi kamieniarskie to nie tylko wydarzenie dla kamieniarzy. Z uwagi na tematykę, Targi STONE są idealnym miejscem stworzonym dla architektów, gdzie promuje się kamień naturalny i inne nietypowe materiały wykończenia wnętrz. To wydarzenie, które będzie inspirować oraz sprzyjać nawiązywaniu kontaktów biznesowych z dostawcami kamienia z całego świata.

 

KONGRES BRANŻY KAMIENIARKIEJ - NOWOŚĆ

 

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się pierwszy Kongres Branży Kamieniarskiej organizowany we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Producentów Wyrobów z Kamienia oraz Polskim Związkiem Kamieniarstwa.

To wydarzenie mocno merytoryczne, skierowane do profesjonalistów z branży kamieniarskiej oraz branż z nim związanych - architekturą, budownictwem, renowacją czy konserwacją. Jego tematyka skupiać się będzie na kamieniu - od geologii, obróbki, zastosowania, ale również na jego znaczeniu w architekturze. Prelekcja Profesora nadzwyczajnego UAP, dr hab. inż. arch. Stanisław Sipińskiego -  "Architektura, kamień, muzyka," oraz debata "Od Projektowania do Praktyki - Przyszłość Kamienia" z udziałem prof. Sipińskiego oraz Krzysztofa Mirucia - projektanta i architekta znanego m.in. z programu telewizyjnego HGTV, to tylko część szerokiego programu Kongresu.

Więcej

PANEL: BEZPIECZEŃSTWO PRACY W BRANŻY KAMIENIARSKIEJ – NOWOŚĆ

23 listopada - 2 dnia targów odbędzie się panel dotyczący BHP w branży kamieniarskiej. To cenna okazja do nauki, przypomnienia informacji i wymiany wiedzy w temacie bezpieczeństwa pracy. Wydarzenie będzie składać się z dwóch części: "Chroń siebie i innych – noś półmaskę” – Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy oraz "Zdrowie i życie chronimy należycie" - Oxyline, profesjonalna ochrona dróg oddechowych”.
Więcej

STREFA PROMOCJI ZAWODU KAMIENIARZ oraz WARSZTATY KAMIENIARSKIE 

Wspólnie z Polski Związek Kamieniarstwa oferujemy unikalne warsztaty z obróbki kamienia pod okiem profesjonalistów dla uczniów szkół zawodowych oraz każdej zainteresowanej osoby z branży kamieniarskiej.

Każdy uczestnik otrzyma bloczek wapienia i narzędzia niezbędne do jego obróbki. Dzięki partnerstwu z firmą Oxyline zostaną zapewnione również środki ochrony indywidualnej. Partnerem wydarzenia jest również firma Marmur-Płytki. Strefa i warsztaty będą okazją do podniesienia kwalifikacji oraz wymiany doświadczeń ze specjalistami w branży kamieniarskiej.

Więcej

WARSZATY MOZAIKI i SPECJALNA POTWIERZCHNIA PRACOWNI LUBOSZA KARWATA 

W specjalnie przygotowanej powierzchni Pracowni Lubosza Karwata będzie można zobaczyć wybrane realizacje mozaikowe wykonane przez artystę. Tutaj również odbywać się będą warsztaty. Ich uczestnicy, otrzymają dawkę wiedzy oraz wskazówki jak układać mozaiki i z jakich kamieni je tworzyć. Tegoroczny projekt artysty już dzisiaj budzi duże emocje.

Więcej

STREFA PORAD RZECZOZNAWCÓW

Rzeczoznawcy z Ogólnopolskiego  Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia na stoisku w pawilonie nr 8 będą udzielać porad odwiedzającym Targi Stone z zakresu m.in. zastosowania kamienia naturalnego w budownictwie i kamieniarstwie, stosowania i oceny robót kamieniarskich w budownictwie, obróbki ręcznej i mechanicznej, klasyfikacji i materiałoznawstwa, ocen projektów, produktów z kamienia, konserwacji i renowacji zabytków architektury. 

WIECZORNE SPOTKANIE 

Tradycyjnie spotkanie branży kamieniarskiej to doskonała okazja dla podtrzymania i umocnienia istniejących relacji. To też niepowtarzalna szansa do nawiązania nowych, owocnych kontaktów. Dlatego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, już w mniej formalnej atmosferze, zorganizowane zostanie Wieczorne Spotkanie przy muzyce i poczęstunku, w którym uczestniczyć w gronie Wystawców, Partnerów, Gości targowych. Termin: 22 listopada (środa), godzina 19.00 (wydarzenie dodatkowo biletowane).

Więcej

Kontakt

Agata Gołębiowska