Organizator:

O kongresie

Podziel się

Kongres Branży Kamieniarskiej odbędzie się 22 listopada 2023 podczas targów Stone na Scenie w Alei Lipowej.

 

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się pierwszy I Kongres Branży Kamieniarskiej organizowany we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Producentów Wyrobów z Kamienia oraz Polskim Związkiem Kamieniarstwa. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada 2023 r. w Poznaniu, w ramach targów STONE.

Kongres skierowany jest profesjonalistów z branży kamieniarskiej oraz branż z nim związanych - architekturą, budownictwem, renowacją czy konserwacją. Jego tematyka skupiać się będzie na kamieniu - od geologii, obróbki, zastosowania, ale również na jego znaczeniu w architekturze.

Prelekcja Profesora nadzwyczajnego UAP, dr hab. inż. arch. Stanisław Sipińskiego -  "Architektura, kamień, muzyka," oraz debata "Od Projektowania do Praktyki - Przyszłość Kamienia" z udziałem prof. Sipińskiego oraz Krzysztofa Mirucia - projektanta i architekta znanego m.in. z programu telewizyjnego HGTV, to tylko część szerokiego programu Kongresu.

Celem Kongresu jest także dyskusja o najważniejszych trendach i wyzwaniach, z jakimi mierzy się branża kamieniarska. Uczestnicy będą mieli okazję do udziału w panelach dyskusyjnych, wykładach i warsztatach, poświęconych m.in. następującym zagadnieniom trendom w branży kamieniarskiej, czy innowacjom technologicznym.

 

LOKALIZACJA - SCENA W ALEI LIPOWEJ 

Kongresie odbywa się w ramach targów Stone i jest nieodpłatny dla wszystkich jego uczestników  którzy posiadają dokument wstępu na targi. Bilety na targi można zakupić online na platformie ToBilet.pl.

Organizatorzy Kongresu

Partnerami Kongresu są: