Organizator:

Odkryj Tajemnice Kamieniarstwa: Warsztaty i Strefa Promocji Zawodu Kamieniarza

Podziel się

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia chcemy promować zawód kamieniarza. To wyjątkowa okazja, aby odkryć tajniki kamieniarstwa przed młodymi adeptami tego pięknego rzemiosła i jednocześnie wypromować swoją firmę. Przyłącz się do Strefy Promocji Zawodu Kamieniarza!

Wraz z Polskim Związkiem Kamieniarstwa organizujemy unikalne warsztaty z ręcznej obróbki kamienia. Warsztaty odbywają się pod czujnym okiem doświadczonych artystów i profesjonalistów z branży kamieniarskiej. W tej strefie każdy uczestnik otrzymuje niewielki bloczek wapienia pińczowskiego (o formacie około 20x20x10 cm) dostarczony przez partnera strefy firmę Marmur Płytki oraz niezbędne narzędzia do jego obróbki. Bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego zapewniamy również środki ochrony indywidualnej dostarczone przez naszego partnera firmy OXYLINE, a każdy uczestnik przechodzi szkolenie BHP. 

Oferta strefy promocji zawodu kamieniarza to nie tylko warsztaty, ale także możliwość podniesienia swoich kwalifikacji poprzez kursy i egzaminy w zawodzie kamieniarza i brukarza. To miejsce, gdzie spotkają się pasjonaci, artyści oraz specjaliści z branży, aby wymienić poglądy na temat najwyższych standardów i korzyści płynących z współpracy pomiędzy ludzką kreatywnością a technologicznym postępem.

Celem naszych warsztatów jest zachęcenie uczniów do poznania magicznego materiału, jakim jest kamień naturalny, oraz odkrycia tajemnic technik jego obróbki i konserwacji. To wyjątkowa okazja, aby wprowadzić młodych ludzi w fascynujący świat kamieniarskiego rzemiosła, które stanowi łącznik między naturą a sztuką.

Dołącz do nas w Strefie Promocji Zawodu Kamieniarza i poznaj tajniki tego niezwykłego zawodu!