Organizator:

Jak chronić zdrowie i życie pracując z kamieniem?

Podziel się

Centralny Instytut Ochrony Pracy i Oxyline Sp. z o.o., podczas kongresu branży kamieniarskiej, omówią kluczowe aspekty ochrony zdrowia i życia przy pracy z kamieniem.

Podczas tegorocznych targów STONE, obok 1. edycji Kongresu Branży Kamieniarskiej, odbędą się liczne spotkania merytoryczne, podczas których omawiane będą wyzwania stojące przed tym sektorem.

Odrębny panel, zaplanowany na 23 listopada, zostanie poświęcony bezpieczeństwu i higienie pracy przy pracy z kamieniem. Rozpocznie się on o godz. 11.00 i będzie składał się z dwóch części:

I. „Chroń siebie i innych – noś półmaskę” – prelegent: Oliwia Owczarek, Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy

Podstawowe informacje o półmaskach filtrujących (konstrukcje budowy, rozmiary, zastosowanie itp.), wymagania dla półmasek filtrujących według normy EN 149:2001+A1:2009, dobór odpowiedniej klasy ochrony półmaski do zagrożenia" 

Warsztat z odpowiedniego dopasowanie półmaski do twarzy (wskaźnik dopasowania)  Panowie! Czy wiecie, że zarost ma znaczenie… ? (przy zapewnieniu odpowiedniej szczelności na styku półmaski z twarzą).

II. „Zdrowie i życie chronimy należycie - OXYLINE profesjonalna ochrona dróg oddechowych” – prelegent: Tomasz Morzyszek - Dyrektor ds. Rozwoju Produktu w Oxyline Sp. z o.o.

Istniejące rozwiązania z zakresu oddechu, kwestie półmasek wielokrotnego użytku z filtrami przeciwpyłowymi, rodzaje i różnice filtrów przeciwpyłowych oraz system z wymuszonym obiegiem powietrza. 

Zapraszamy do udziału w targach oraz w 1. edycji Kongresu Branży Kamieniarskiej.

Bilety

Partnerzy wydarzenia