Organizator:

Edycja Stone 2022

28.09.2022 13:09:56

Podziel się

Program targów jak zawsze zapewni nie tylko praktyczną wiedzę, ale także ogromną dawkę emocji i współzawodnictwa podczas licznych konkursów i mistrzostw dedykowanych kamieniarzom.

Targi STONE są jedynym w Polsce forum biznesowych spotkań specjalistów z branży kamieniarskiej
z odbiorcami kamienia, które po dwuletniej przerwie powracają do kalendarza imprez targowych. Swoją ofertę przedstawią renomowane firmy z Polski i zagranicy, prezentując całe bogactwo m.in. odmian naturalnego surowca, innowacyjne maszyny do przetwórstwa kamienia, a także gamę możliwości w zakresie wykorzystania kamienia w budownictwie oraz architekturze. Zwiedzający mogą liczyć na spotkanie z wystawcami z Europy m.in. z Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Szwecji oraz Włoch, ale także z odległych Indii. W tym roku po raz pierwszy podjęliśmy współpracę z Federacją Indyjskiego Przemysłu Granitowego i Kamieniarskiego (FIGSI), która działa na rynku indyjskim od 1983 roku i skupia ponad 1300 członków. Zwiedzający targi Stone będą mogli poznać szerzej ofertę stowarzyszenia i nawiązać współpracę z firmami członkowskimi.

Z uwagi na tematykę, targi STONE są idealnym miejscem stworzonym dla architektów, gdzie promujemy kamień naturalny i inne nietypowe materiały wykończenia wnętrz.
To wydarzenie, które będzie inspirować oraz sprzyjać nawiązywaniu kontaktów biznesowych
z dostawcami kamienia z całego świata.

Czy targi kamieniarskie to wydarzenie tylko dla kamieniarzy?

Niewątpliwie poznańskie wydarzenie ma do zaoferowania bardzo dużo właścicielom zakładów kamieniarskich, konserwatorom, inwestorom, projektantom, i architektom. To tu z bliska będzie można zbadać strukturę kamienia oraz porozmawiać ze specjalistami na temat technicznych aspektów jego wykorzystania. Ponadto specjaliści znajdą tu maszyny, narzędzia do obróbki kamienia, półprodukty i wyroby z niego wykonane oraz nowoczesne technologie znajdujące zastosowanie przy jego profesjonalnej obróbce.

Dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej najnowszych trendów i rozwiązań, to niewątpliwe cel wizyty zwiedzających. Bardzo ważnym aspektem jest również merytoryczny program wydarzeń, który swoją tematyką obejmować będzie jak zawsze aktualne problemy sektora. Chcemy po raz kolejny stworzyć przestrzeń dla szerszej, merytorycznej dyskusji o kondycji branży, szansach i zagrożeniach w nadchodzących latach. Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Polskim Związkiem Kamieniarstwa oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz (Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego) zapraszają do udziału w interdyscyplinarnym spotkaniu fachowców z branży oraz branż związanych z kamieniarstwem polegające na wspólnej wymianie wiedzy. Podczas debaty zostaną poddane pod dyskusję kwestie związane z badaniami, wydobyciem, obróbką, montażem, projektowaniem czy konserwacją kamienia.

Zwiedzający będą mieli również okazję obejrzeć wystawę prac młodych artystów przygotowanych w czasie kolejnej edycji Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu zatytułowanym ,,RDZEŃ''.  

W specjalnie przygotowanej powierzchni Pracowni Lubosza Karwata będzie można zobaczyć wybrane realizacje mozaikowe wykonane przez artystę. Tutaj również odbywać się będą warsztaty. Ich uczestnicy, otrzymają dawkę wiedzy oraz wskazówki jak układać mozaiki i z jakich kamieni je tworzyć.

 

Nowości Stone 2022

Po raz pierwszy na Targach Stone, we współpracy z Polskim Związkiem Kamieniarstwa, odbędzie się TURNIEJ REGIONÓW. Gościć będziemy drużyny zawodników z Dolnego Śląska, Regionu Centralnego, oraz Świętokrzyskiego. W jego trakcie 3 zespoły, 2-ososbowe będą walczyć o mistrzostwo kamieniarzy w ręcznej obróbce kamienia wykonując detal architektoniczny na podstawie rysunku technicznego wykorzystując różne rodzaje kamienia. Finałowe rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie Mistrzów zaplanowane jest na ostatni dzień targów, czyli 25 listopada.

Zespół grupy Narzędzioholicy.pl zapewni szereg atrakcji podczas swojego eventu. Na 300 metrach powierzchni nie zabraknie wiedzy, merytoryki, praktyki i rozrywki. Poprzez warsztaty i pokazy, specjaliści poznają nowości z zakresu technik obróbki kamienia oraz narzędzia najlepszych producentów z kraju i ze świata.

 

Pobyt na STONE to czas na biznes.

Warto zatem zawczasu kupić bilet elektroniczny za pośrednictwem www.tobilet.pl. To prosty i skuteczny sposób na zagwarantowanie szybkiego i bezkolejkowego wstępu na targi.

Zapraszamy do Poznania w terminie 23-25 listopada