Organizator:

Podsumowanie I edycji

Podziel się

Pierwszy Kongres Branży Kamieniarskiej zorganizowany we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Producentów Wyrobów z Kamienia oraz Polskim Związkiem Kamieniarstwa, 22 listopada zainaugurował targi STONE.

 

22 listopada 2023 roku w ramach targów STONE, odbyła się pierwsza edycja Kongresu Branży Kamieniarskiej, organizowanej we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Producentów Wyrobów z Kamienia oraz Polskim Związkiem Kamieniarstwa.

Kongres skierowany został do profesjonalistów z branży kamieniarskiej oraz branż z nim związanych, m.in. architekturą, budownictwem, renowacją czy konserwacją. Tematyka całego Kongresu skoncentrowała się na zagadnieniu kamienia - od geologii, obróbki, zastosowania, aż po jego znaczenie w architekturze. 

Głównym celem Kongresu była duskusja o najważniejszych trendach i wyzwaniach z jakimi mierzy się branża kamieniarska. Uczestnicy mieli okazję do bezpośredniego udziału w panelach dyskusyjnych poprowadzonych, wykładach i warsztatach poświęconym takim zagadnieniom jak: 

- skały krystaliczne jako materiał budowlany; 
- skamieniałe życie w wapiennych płytach; 
- kamień w architekturze Poznania;
- architektura, kamień, muzyka;
- technologie renowacji i konserwacji kamienia w architekturze

Udział w Kongresie był doskonałą okazją do dyskusji, wymiany wiedzy z innymi specjalistami z branży oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych. 

.

Organizatorzy Kongresu

Partnerzy Kongresu