Organizator:

Zobacz co przygotowaliśmy na Stone 2022

Podziel się

Kamień naturalny i syntetyczny, narzędzia i maszyny to tylko część atrakcji, jaka czeka na każdego odwiedzającego Targi Stone. Przyjedź, uczestnicz w przygotowanych wydarzeniach specjalnych i wynieś wiedzę, która jest potrzebna każdemu kto pracuje z kamieniem!

Kup bilet na Targi Stone 2022 Kup bilet na wieczór branżowy Stone Program 2022

Targi Stone już 23-25 listopada 2022. Jaka będzie tegoroczna edycja?

Swoją ofertę przedstawią renomowane firmy z Polski i zagranicy, prezentując m.in. bogactwo odmian naturalnego surowca, innowacyjne maszyny do przetwórstwa kamienia, a także gamę możliwości w zakresie wykorzystania kamienia w budownictwie oraz architekturze. Zwiedzający mogą liczyć na spotkanie nie tylko z wystawcami z Europy m.in. z Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Szwecji oraz Włoch, ale także z odległych Indii.

Niewątpliwie poznańska impreza ma do zaoferowania bardzo dużo właścicielom zakładów kamieniarskich, konserwatorom, inwestorom, projektantom i architektom. To tu z bliska będzie można zbadać strukturę kamienia oraz porozmawiać ze specjalistami na temat technicznych aspektów jego wykorzystania. Ponadto specjaliści znajdą tu maszyny, narzędzia do obróbki kamienia, półprodukty i wyroby z niego wykonane oraz nowoczesne technologie znajdujące zastosowanie przy jego profesjonalnej obróbce.

Targi kamieniarskie to nie tylko wydarzenie dla kamieniarzy. Z uwagi na tematykę, Targi STONE są idealnym miejscem stworzonym dla architektów, gdzie promuje się kamień naturalny i inne nietypowe materiały wykończenia wnętrz. To wydarzenie, które będzie inspirować oraz sprzyjać nawiązywaniu kontaktów biznesowych z dostawcami kamienia z całego świata.

Dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej najnowszych trendów i rozwiązań, to niewątpliwe atuty wydarzenia. Bardzo ważnym aspektem jest również merytoryczny program wydarzeń, który swoją tematyką obejmować będzie jak zawsze aktualne problemy sektora. Program targów jak zawsze zapewni nie tylko praktyczną wiedzę, ale także ogromną dawkę emocji i współzawodnictwa podczas licznych konkursów i mistrzostw dedykowanych kamieniarzom.

TURNIEJ REGIONÓW

Organizowany we współpracy z Polskim Związkiem Kamieniarstwa. Drużyny zawodników z Dolnego Śląska, Regionu Centralnego, oraz Świętokrzyskiego współzawodniczyć będą o mistrzostwo kamieniarzy w ręcznej obróbce kamienia wykonując detal architektoniczny na podstawie rysunku technicznego wykorzystując różne rodzaje kamienia. Finałowe rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie Mistrzów zaplanowane jest na 25 listopada.

https://www.targistone.pl/pl/aktualnosci/turniej-regionow-kamieniarzy/ 

WYSTAWA RZEŹB W KAMIENIU

Na ekspozycji będzie można podziwiać prace młodych artystów przygotowanych w czasie Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu zatytułowanym ,,RDZEŃ’’.

https://www.targistone.pl/pl/aktualnosci/wystawa-rzezb-w-kamieniu/ 

WARSZATY MOZAIKI

W specjalnie przygotowanej powierzchni Pracowni Lubosza Karwata będzie można zobaczyć wybrane realizacje mozaikowe wykonane przez artystę. Tutaj również odbywać się będą warsztaty. Ich uczestnicy, otrzymają dawkę wiedzy oraz wskazówki jak układać mozaiki i z jakich kamieni je tworzyć. Tegoroczny projekt artysty już dzisiaj budzi duże emocje.

https://www.targistone.pl/pl/aktualnosci/warsztaty-z-ukladania-mozaiki-lubosza-karwata/ 

STREFA Narzędzioholicy.pl

Zespół grupy Narzędzioholicy.pl zapewni szereg atrakcji podczas swojego eventu. Na 300 mkw. powierzchni nie zabraknie wiedzy, merytoryki, praktyki i rozrywki. Poprzez warsztaty i pokazy w Strefie Stoneworking specjaliści poznają nowości z zakresu technik obróbki kamienia oraz narzędzia najlepszych producentów z kraju i ze świata. 

https://www.targistone.pl/pl/aktualnosci/narzedzioholicy-pl-na-targach-stone-2022/ 

RZECZ W KAMIENIU

Kolejną dawkę wiedzy przedstawią goście zaproszeni przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów z Kamienia. Profesor Dr Hab. Andrzej Solecki, Profesor Miranda Ptak oraz Wiceprezes O.S.P.W.zK. Marian Sroka poprowadzą wykład na temat: "Kamień Naturalny, Geologia, Górnictwo, Budownictwo".

https://www.targistone.pl/pl/aktualnosci/rzecz-w-kamieniu/ 

KAMIEŃ - MATERIAŁ RZEŹBIARSKI

Dr Marcina Nosko zajmuje się głównie rzeźbą w kamieniu. Podczas Targów Stone podzieli się swoją wiedzą i poprowadzi wykład "Kamień, materia i idea".

https://www.targistone.pl/pl/aktualnosci/kamien-material-rzezbiarski/ 

STREFA PORAD RZECZOZNAWCÓW

Nie czujesz się pewnie w pracy z kamieniem?  Nie wiesz na co zwracać uwagę projektując przestrzeń z jego udziałem?  Na stoisku Stowarzyszenia powstanie STREFA PORAD, gdzie rzeczoznawcy pomogą uzupełnić brakującą wiedzę o kamieniu i rozwieją wątpliwości, jakie pojawiają się przy pracy z tym materiałem. Tylko 24 i 25 listopada!  

https://www.targistone.pl/pl/aktualnosci/strefa-porad-rzeczoznawcow/ 

DEBATA O KAMIENIU

Debata o Kamieniu to pierwsze takie spotkanie łączące w jednym miejscu świat nauki i praktyki, które ma na celu zapewnić wymianę wspólnej wiedzy fachowców z branży kamieniarskiej oraz branż z nim związanych takich jak badania, wydobycie, obróbka, montaż, projektowanie czy konserwacja. To będzie przestrzeń dla szerszej, merytorycznej dyskusji o kondycji branży, szansach i zagrożeniach w nadchodzących latach. Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Polskim Związkiem Kamieniarstwa oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz (Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego) zapraszają do udziału w interdyscyplinarnym spotkaniu fachowców z branży kamieniarskiej oraz branż związanych z kamieniarstwem polegające na wspólnej wymianie wiedzy. 

https://www.targistone.pl/pl/aktualnosci/o-kamieniu-wiemy-wszystko/ 

WIECZORNE SPOTKANIE 

Tradycyjnie spotkanie branży kamieniarskiej to doskonała okazja dla podtrzymania i umocnienia istniejących relacji. To też niepowtarzalna szansa do nawiązania nowych, owocnych kontaktów. Dlatego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, już w mniej formalnej atmosferze, zorganizowane zostanie Wieczorne Spotkanie przy muzyce i poczęstunku, w którym uczestniczyć w gronie Wystawców, Partnerów, Gości targowych. Termin: 23 listopada (środa), godzina 19.00.

https://targistone.pl/pl/aktualnosci/cala-branza-spotyka-sie-w-poznaniu/ 

Kup bilet na Targi Stone 2022 Kup bilet na wieczór branżowy Stone Program 2022

KAŻDY KTO PRACUJE Z KAMIENIEM POWINIEN TU BYĆ !