Organizator:

W Strefie Inspirującego Kamienia niezwykle merytorycznie

Podziel się

Jaka jest przyszłość kamienia naturalnego w zestawieniu ze sztucznym materiałem? Na to pytanie odpowiadał Anil Taneja - dyrektor World Natural Stone Associacion

Rozwój technologii, a co za tym idzie także rynku kamieniarskiego przyniósł nowe rozwiązania: sztuczne materiały. Ta konkurencja dla kamienia naturalnego jest niezwykle dynamiczna, innowacyjna, zorientowana na marketing i ma duży kapitał, a ponadto oferuje coś cenionego przez wielu klientów końcowych - wygodę. Z kolei kamień naturalny ma swoje problemy, potrzebuje wysiłku w celu głębszego zrozumienia, zarówno przez sprzedawców, jak i specyfikatorów. Jakie więc rozwiązania mogą wprowadzić firmy pracujące z kamieniem naturalnym?

 

 

 

  • powinny stać się bardziej innowacyjne, bardziej konkurencyjne. 
  • skupić się na podkreśleniu wyjątkowości kamienia naturalnego, jego unikalnych cech. To będzie niezwykle istotne, zwłaszcza w świetle globalnego trendu skupiającego się na naturalności
  • to dobry czas dla ludzi kreatywnych: rozwój i wdrażanie nowych rozwiązań, projektowanie produktów codziennego użytku stosowanych we wnętrzach jak i na zewnątrz, np. spersonalizowane stoły do jadalni, stojaki na wino, to będą nowe trendy, które będą się coraz bardziej rozwijać. 

 

Tak w wielkim skrócie wyglądała wczorajsza prezentacja. A dziś w Strefie Inspirującego Kamienia odbędzie się prezentacja firmy Lapidaris nt. Historii wyrytej w kamieniu, a Lubosz Karwat wprowadzi nas w tajniki mozaiki współczesnej.