Organizator:

Technistone na Targach Stone

Podziel się

Spektakularny sukces, wieloletnie doświadczenie oraz własny dział badawczo-rozwojowy stawiają Technistone w czołówce światowej.

Technistone to europejski producent powierzchni kwarcowych, które charakteryzują się wysokim stopniem odporności mechanicznej i chemicznej oraz na zaplamienia. Produkt jest nieszkodliwy dla zdrowia, wyróżnia się najwyższym stopniem higieniczności. Dzięki temu może być z powodzeniem stosowany w produkcji  blatów  kuchennych, laboratoryjnych czy łazienkowych. Dzięki włoskiej technologii Breton producent gwarantuje jakość i unikalną kolorystykę materiałów Technistone. Materiał ma zatem szersze zastosowanie, zarówno wewnątrz obiektów prywatnych jak i publicznych. Powstają z niego także schody, parapety, posadzki.

Firma Technistone to europejski producent konglomeratu kamiennego najwyższej jakości o ponadczasowym designie, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi i różnorodnością zastosowania. W 2019 roku stała się częścią amerykańskiej spółki Wilsonart® EngineeredSurfaces.

Międzynarodowe uznanie, ponad 25 letnie doświadczenie i własne zaplecze w postaci działu badań i rozwoju plasuje Technistone w czołówce najbardziej innowacyjnych, światowych firmy z branży kamienia kompozytowego. Za pośrednictwem rozwiniętej sieci dystrybucyjnej oraz lokalnych sprzedawców, blisko 97% produkcji, przy obecnej miesięcznej zdolności przerobowej wynoszącej ponad 75 000 mkw, jest eksportowane do kilkudziesięciu krajów na wszystkich kontynentach.

Materiał TechniStone® stworzony jest z naturalnych surowców takich jak kwarc i granit, oraz wysokiej jakości spoiwa. Całość uzupełniają kolorowe pigmenty oraz dekoracyjny granulat szklany lub ze szkła lustrzanego. Dystrybuowany jest w postaci płyty wielkoformatowych. Znajduje szerokie zastosowanie w sektorze prywatnym oraz w przestrzeniach użyteczności publicznej.