Organizator:

Targi Stone 2022 otwarte

Podziel się

Dobiega końca pierwszy dzień Targów Stone 2022. To było międzynarodowe otwarcie!

Powoli kończy się pierwszy dzień Targów Stone 2022. Zwiedzający przybyli do nas z całej Polski ale też z wielu krajów świata np. z Włoch, Litwy, Grecji, Finlandii, Niemiec, Hiszpanii  Indii, Łotwy, Holandii, Słowacji, Szwecji, Węgier.

To był prawdziwie międzynarodowy start!

Targi rozpoczęliśmy wręczeniem nagród Acanthus Aureus. Są przyznawane są za najlepsze rozwiązania architektoniczne i graficzne, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy, wystawiającej swoją ofertę na poszczególnych targach. W tym roku otrzymały ją: HM Granitos Polska, Ceramika Paradyż oraz Granit- Color. Gratulujemy!

W ciągu dnia zaprosiliśmy zwiedzających na kilka prelekcji, które cieszyły się sporym zainteresowaniem - Tomasz Kos opowiedział nam jakie wyzwania stoją przed kamieniarstwem w XXI w a dr Tomasz Nosko przybliżył kamień jako materiał idealny dla artystów.

W dniu dzisiejszym miały też miejsce inauguracje wydarzeń, które goście będą mogli odwiedzać przez wszystkie dni. Rozpoczął się Turniej Regionów, na którym praca trwała od samego rana. Otwarto także wystawę rzeźb w kamieniu, a Lubosz Karwat wspólnie z odwiedzającymi zajął się tworzeniem ogromnej mozaiki z symbolem Targów - Iglicą.

Jutro kolejne wydarzenia. ZAPRASZAMY - czekamy na Was do piątku!