Organizator:

Targi Stone 2022 dobiegły końca

Podziel się

Było kolorowo, merytorycznie i biznesowo! Poznajcie szczegóły!

Po 2 latach nieobecności Targi Stone zawitały ponownie do kalendarza spotkań branży kamieniarskiej i wszystkich pasjonatów pracy z kamieniem. 

Nasi wystawcy zaprezentowali różne oblicza, struktury i odmiany tego materiału. Nie zabrakło wyrobów z kamienia jak konglomeraty czy spieki, które coraz szerzej wchodzą na salony. Zachwycaliśmy się kolorystyką, wzorami i wariantami wszystkich wystawianych materiałów.  

Mieliśmy okazje zobaczyć także produkty użytkowe z kamienia, biżuterię i dzieła wybitnych artystów pracujących z kamieniem.

Producenci maszyn pokazali możliwości prezentowanego sprzętu i precyzję wykonania poszczególnych elementów. Poznaliśmy też narzędzia do ręcznej obróbki kamienia i mieliśmy okazje obserwować jak się z nimi pracuje. Jednocześnie finaliści Turnieju Regionów dostarczyli nam odrobiny wglądu w tajniki mistrzowskiej pracy z różnymi kamieniami tworząc jedno wspólne dzieło. Zwyciężyła drużyna z Regionu Świętokrzyskiego w składzie Artur Janaszek oraz Grzegorz Kwapisiewicz. W tych zawodach jednak liczyła się współpraca i wszyscy uczestnicy Targów mieli okazję ją obserwować- gratulacje należą się również pozostałym zespołom: Region Centralny: Klaudia Matusiak oraz Rafał Frankiewicz; Region Dolnośląski: Jerzy Zysk oraz Michał Misiaszek.

Prelekcje, dyskusje, debata i strefa porad pozwoliły odwiedzającym  jak i wystawcom pogłębić wiedzę o kamieniu. Widzieliśmy jak bardzo wszyscy potrzebują platformy, która daje tę możliwość i cieszymy się, że udało nam się, choć w części ją zagwarantować.

Setki spotkań wystawców z klientami na stoiskach i w trakcie Wieczoru branżowego to korzyści wynikające z pobytu na Targach. Jednocześnie, to tu- na Targach- buduje się  relacje z partnerami biznesowymi. Dziękujemy, że wspólnie z Wami to uczyniliśmy.