Organizator:

Targi Stone 2019 otwarte!

Podziel się

Już po raz 11-ty cała branża kamieniarska spotyka się w Poznaniu, by zaprezentować swoje najnowsze produkty oraz maszyny służące do obróbki kamienia. Pierwszy dzień targów właśnie się rozpoczął. Zobacz, jak wyglądało oficjalne otwarcie.

Targi Branży Kamieniarskiej STONE to jedyne w Polsce biznesowe spotkanie branży, podczas którego prezentowana jest kompleksowa oferta: maszyn, narzędzi i materiałów. Z roku na rok targi się rozwijają. Podobnie jak w ubiegłym roku, aż w 4 pawilonach zgromadzona jest ekspozycja blisko dwustu dwadziestu firm z dwudziestu krajów, w tym z Polski i państw europejskich, ale także z Brazylii, RPA, Indii i Chin. Warto podkreślić wysoki, bo aż 60-cio procentowy  udział firm zagranicznych w ogólnej liczbie uczestników: co pokazuje, ze Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla kamieniarzy - powiedziano dziś podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Branży Kamieniarskiej Stone 2019.

W uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele organizatorów: Elżbieta Roeske - wiceprezes Grupy MTP oraz Krzysztof Skolak - prezes Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej. 

Podczas gali otwarcia wręczono Złote Medale za najlepsze produkty:

 1. Boczkarka taśmowa do kamienia i ceramiki model EDILPLUS firmy COMANDULLI COSTRUZIONI MECCANICHE SRL, zgłoszona przez MACH PLUS Sp. z o.o.
 2. GENYA, 5-osiowe centrum do cięcia i frezowania firmy BRETON S.p.A.
 3. KONGLOMERAT SEMI QUARTZ firmy PAMIR Sp. z o.o.
 4. LAPIDARIS firmy LAPIDARIS sp. z o.o. z CZECH
 5. Lapitec - kamień synteryzowany firmy Lapitec spa z Włoch, zgłoszony przez EURO-GRANIT ADAMUS Grzegorz Adamus
 6. WYCINARKA WODNA ATMS WATERJET 1010-B firmy ATM Solutions Sp. z o.o. Sp.k

Więcej o laureatach Złotych Medali pisaliśmy tutaj.

 

 

 

 

Sukces na targach zależy m.in. od przyjętej strategii marketingowej. Tę strategię należy dobrze przełożyć na realizację stoiska, w tym na rozwiązania graficzne i architektoniczne. Międzynarodowe Targi Poznańskie, przyznając nagrodę Złotego Akanta, pragną wyróżnić firmy, które najlepiej realizują te cele. A są to:

 1. MEKANIKA  Sp. z o.o.
 2. SYNTETYK S.C. Małgorzata Nowicka, Zdzisław Nowicki
 3. WEHA  Sp.  z o.o.
 4. BRETON S.p.A.
 5. EURO-GRANIT ADAMUS Grzegorz Adamus
 6. MAGEMAR POLSKA Sp.  z o.o.
 7. PAMIR Sp. z o.o.

 

 

 

Z dużą radością pragniemy także poinformować, że są z nami firmy, które podczas targów Stone świętują swoje jubileusze, dlatego otwarcie targów nie mogło się odbyć bez zaakcentowania tej informacji i złożenia jubilatom serdecznych gratulacji. Dyplomy i statuetki zostały wręczone:

 1. MAGEMAR POLSKA Sp. z o.o (20 -lecie działalności)
 2. EURO-GRANIT ADAMUS Grzegorz Adamus (30-lecie działalności)
 3. PAMIR Sp. z o.o. (40 - lecie działalności)
 4. FERRARI & CIGARINI Srl 5(0 - lecie działalności)
 5. Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (70 - lecie działalności)