Organizator:

Rozpoczynamy odliczanie do Targów Kamieniarskich STONE 2024

Podziel się

20-22 listopada, Poznań ponownie stanie się główną platformą integracyjną dla całej branży kamieniarskiej w Polsce. 14. edycja Targów Kamieniarskich Stone, to doskonała okazja dla polskich i zagranicznych firm do nawiązywania międzynarodowej współpracy i wymiany dobrych praktyk.

Przed nami kolejna odsłona Targów Kamieniarskich STONE - branżowe innowacje, wysoki poziom merytoryczny i sprzyjające warunki do współpracy - rozpoczynamy odliczanie do edycji 2024.

Przyszłość kamieniarstwa, czyli ewolucja Targów STONE

Targi STONE, które odbyły się 22–24 listopada 2023 gościły niemal 120 wystawców z 13 krajów, na wydarzeniu pojawiło się blisko 2,5 tysięcy profesjonalistów z branży. Uczestnicy, mieli okazję wziąć udział zarówno w targach, jak i pierwszej edycji Kongresu Branży Kamieniarskiej, zorganizowanego przez Grupę MTP – organizatora targów STONE we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Producentów Wyrobów z Kamienia oraz Polskim Związkiem Kamieniarstwa. Ubiegłoroczne Targi STONE wskazały najważniejsze kierunki rozwoju branży, jak i stały się kluczowym punktem odniesienia przy organizacji kolejnej edycji, otworzyły perspektywę na tematykę bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach kamieniarskich oraz promocję zawodu kamieniarza, w którą to razem z targami STONE zaangażował się Polski Związek Kamieniarstwa. Dzięki firmie Marmur Płytki uczniowie szkół zawodowych mieli możliwość spróbowania swoich sił w ręcznej obróbce wapienia pińczowskiego. Urozmaiceniem promocji zawodu była także obecność Pracowni Rzemiosł Artystycznych Lubosza Karwata, której artysta nie tylko zaprezentował wybrane mozaiki ze swojej najnowszej kolekcji, ale również przeprowadził warsztatyz układania i konserwacji mozaiki. Otwarcie ubiegłorocznej edycji uświetniła obecność Ambasador Indii Nagma Mohamed Mallick, która pojawiła się na wydarzeniu reprezentując Indie jako Kraj Partnerski Targów STONE.

 

Co będzie się działo podczas Targów Kamieniarskich STONE 2024?

Zespół Targów STONE rozpoczął już pracę nad programem nadchodzącej edycji.  Jednym z kluczowych zagadnień w roku 2024 będzie wiedza i nowoczesne podejście w dziedzinie renowacji i konserwacji kamienia. Podczas wydarzenia odbędą się liczne warsztaty i panele tematyczny we współpracy z partnerami. Prelekcje poprowadzą uznani prelegenci i doświadczeni praktycy. Zdobytą wiedzę  będzie można wykorzystać w praktyce w trakcie warsztatów, zapoznanjąc się z najnowszymi rozwiązaniami dotyczącymi sprzętu i produktów. Panel tematyczny prowadzony przez specjalistów będzie skierowany nie tylko do branży kamieniarskiej, ale także do projektantów, architektów i konserwatorów zabytków. Firmy zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu).

Po raz pierwszy zorganizowana zostanie strefa networkingu - przestrzeń do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych.

Ekspozycja targów STONE to nowości rynkowe, najnowsze technologie, bloki, półproduktu oraz chemia. Tegoroczna edycja targów podkreśli gotowe wyroby z kamienia w przygotowanej strefie inspiracji - obok ekspozycji producentów kamienia zaprezentowane zostaną gotowe wyroby.

Partnerem tegorocznej edycji targów Stone jest iZFAS, turecki organizator jednych z największych targów kamieniarskich na świecie – Marble Izmir Fair, na których, w dniach 17-20 kwietnia 2024 roku wystawiło się 1014 wystawców z 20 krajów (Niemcy, Ameryka, U.A.E., Belgia, Chiny, Dania, Korea Południowa, Indie, Anglia, Iran, Hiszpania, Włochy, Japonia, Katar, Egipt, Polska, Rosja, Arabia Saudyjska, Turcja, Grecja). Targi odwiedziło 60 698 osób z 125 krajów, w tym 8 277 obcokrajowców. Współpraca z IZFAS zaowocuje liczną reprezentacją tureckich wystawców na targach Stone w listopadzie w Poznaniu. Otwiera to nowe horyzonty dla koncepcji Targów Stone, ale przede wszystkim dla firm kamieniarskich, ułatwiając międzynarodową współpracę i wymianę doświadczeń. 

Zapraszamy do udziału w Targach Kamieniarskich STONE w dniach 20-22 listopada 2024 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.