Organizator:

Pierwszy dzień targów dobiegł końca

Podziel się

Zobacz, jak mijał pierwszy dzień targów Stone na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Pierwszy dzień targów dobiegł końca. Obfitował w wiele wydarzeń branżowych, które inspirowały zwiedzających. Niezwykle cieszy fakt, że targi Stone z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością w gronie profesjonalistów. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie targów, podczas którego wręczono Złote Medale oraz nagrody jubileuszowe. Dziś rozpoczęły się także II Mistrzostwa Polski, które wyłonią spośród sześciu zawodników Mistrza w ręcznej obróbce kamienia. 

 

W Strefie Inspirującego Kamienia odbyła się natomiast prezentacja nowego produktu firmy PAMIR, która zaprezentowała kamień syntetyczny Semi-Quartz. Tutaj także Mr. Anil Taneja - dyrektor World Natural Stone Association wygłosił prelekcję pt. Przyszłość kamienia naturalnego w dobie sztucznych materiałów. 

Ale targi to nie tylko biznes. To również przestrzeń, w której swoje miejsce znajdują artyści pokazujący naturalne piękno surowej bryły, jaką jest kamień. Tutaj właśnie ma miejsce wystawa [LITO] SFERA organizowana z okazji 70-lecia istnienia ASP w Krakowie. A także tutaj odbywają się warsztaty mozaikowe z Luboszem Karwatem, które będą trwać podczas wszystkich dni targów. Jutro czeka na Państwa równie wiele atrakcji, na które serdecznie zapraszamy.