Organizator:

OSPWZK patronem branżowym targów Stone

Podziel się

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów z Kamienia objęło Patronat Branżowy nad targami Stone 2021.

Targi STONE to jedyne w Polsce biznesowe spotkanie, podczas którego prezentowana jest kompleksowa oferta  kamieni  oraz maszyn i narzędzi do obróbki tego surowca. Wydarzenie adresowane jest dla osób w których codziennej pracy kamień jest istotną częścią działalności, a więc kamieniarzy, przedstawicieli branży budowlanej, a także architektów.

Udział w tegorocznej edycji zapowiedziały takie firmy jak: Magemar, Syntetyk, Promasz, Klink, Silkam, Wrimar, Brachot, Breton.

Wśród zagranicznych wystawców na targach Stone pojawią się między innymi: Tiera Stones, Zecero, DTG Diamond, MarmiScala, Marmo Meccanica, HM Granitos, Laser Product Europe, CMG Macchine, Perdini, Piaggio, Prussiani, Assimagra, Strow.

 

Oprócz szerokiej oferty wystawców Targi STONE wyróżnia ciekawy  merytorycznie program wydarzeń i konferencji poruszających najistotniejsze zagadnienia i aktualne problemy branży kamieniarskiej. W dniach targowych 24-26 listopada, prelekcje poprowadzą członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia:

  • Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów wyrobów z Kamienia Dr Bogusław Solima opowie o idei powstania stowarzyszenia, jego działalności i planach rozwoju. Ponadto podzieli się z słuchaczami wiedzą na temat powstawania złóż granitu;
  • Alfred Marian Sroka poprowadzi wykład na temat wydawania opinii przez Rzeczoznawców z zakresu zastosowania kamienia głównie w obiektach budowlanych oraz omówi problemy związane z występowaniem rdzawych plam w granicie;
  • Urszula Kazimierczak przedstawi sposoby badań materiałów skalnych pod kątem parametrów fizyko-chemicznych.

Kompletny program wydarzeń towarzyszących targom Stone 2021 już wkrótce na naszej stronie internetowej.