Organizator:

Lapitec - kamień przyszłości, czyli zapraszamy na prelekcję Grupy EGA

Podziel się

W strefie Inspirującego Kamienia, mieszczącej się w pawilonie 8A Grupa EGA przygotuje prelekcję, której tematem głównym będzie kamień synteryzoway Lapitec®. Start: 22.11, godz. 11:30.

Lapitec® to materiał produkowany w jedynej na świecie włoskiej fabryce kamienia synteryzowanego. Stworzony wyłącznie z naturalnych surowców, dostępny w płytach o największym na rynku formacie 3365 x 1500 mm i grubościach 12, 20 i 30 mm. Lapitec ® znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie i wyposażeniu wnętrz. Łączy w sobie elegancję wykonania i estetyczny wygląd. Posiada skatalogowaną szeroką gamę kolorów i wykończeń. Jednolity i łatwy w obróbce ma wiele zastosowań: od elewacji wentylowanych, przez pokrycia ścian wewnętrznych, po panele podłogowe, fronty meblowe i blaty kuchenne.

Ponad 10 lat testów doświadczalnych we włoskich laboratoriach firmy Lapitec® pozwoliło dopracować w szczegółach technologię przyjazną środowisku naturalnemu. W 100 % naturalny produkt Lapitec® nie tylko nie oddaje żadnych substancji do środowiska, ale jako odpad może być poddany procesowi recyklingu w wyniku zmielenia. Przy bezpośredniej ekspozycji na promienie UV nie traci koloru, co potwierdza wieloletnia gwarancja. Poza tym charakteryzuje go wysoka odporność na zgniatanie, ścieranie, niezwykle niska nasiąkliwość a przede wszystkim higiena. Te walory zwróciły uwagę ośrodków badawczych zajmujących się materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Stąd liczne certyfikaty (m.in. GreenGuard, NSF, Kosher). Również i Polski Instytut Wzornictwa  zauważył wyjątkowość  tego  produktu  przyznając nam  w  tym  roku nagrodę "Dobry Wzór".

Właściwości produktu Lapitec®  zostały docenione na całym świecie a także w Polsce. W tym roku  Lapitec został laureatem nagrody Państwowego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego „Dobry Wzór”.

Wyłącznym dystrybutorem marki Lapitec na terenie Polski jest GRUPA EGA.

Grupa EGA to sieć magazynów na terenie Polski, zajmujących się dystrybucją kamienia naturalnego, konglomeratów kamiennych i spieków kwarcowych. Firma, działająca na rynku polskim od 30 lat, jest zarówno importerem, dystrybutorem jak i bezpośrednim dostawcą materiałów dla branżystów, architektów oraz inwestorów.

W ofercie firmy znajdują się kamienie naturalne z całego świata, kamień synteryzowany Lapitec®, a także konglomeraty i spieki kwarcowe.Grupa współpracuje z salonami kuchennymi i showroomami, a także służy doradztwem dla klientów indywidualnych.