Organizator:

Indyjskie firmy na Targach Stone 2022

Podziel się

W tym roku po raz pierwszy podjęliśmy współpracę z Federacją Indyjskiego Przemysłu Granitowego i Kamieniarskiego (FIGSI), która skupia ponad 1300 członków.

Federacja Indyjskiego Przemysłu Granitowego i Kamieniarskiego (FIGSI) działa od 1983 roku na rzecz postępu i naukowego rozwoju branży. Stowarzyszenie stara się działać jako pomost między przemysłem, rządem i wszystkimi zainteresowanymi stronami oraz stale ulepszać przepisy dotyczące minerałów, polityki, procesy, systemy i procedury.

Głównym celem federacji jest promocja Przemysłu Kamienia Naturalnego, który zaliczany jest do kategorii Kamieni Budowlanych Ozdobnych lub Dekoracyjnych (jak granity, marmury, piaskowce, łupki, kwarcyt).

Indyjskie kamienie
Indie posiadają szerokie spektrum kamieni wymiarowych, które obejmują granit, marmur, piaskowiec, wapień, łupek i kwarcyt, rozsianych po całym kraju. Indie są jednym z największych producentów surowca kamiennego, a sektor ten jest dość rozwinięty i tętniący życiem w południowych Indiach, Radżastanie i Gudżaracie, z wyspecjalizowanymi zasobami przedsiębiorców. Indie posiadają również rodzime zasoby producentów maszyn i narzędzi, które dobrze zaspokajają potrzeby tego sektora.

Indyjski przemysł kamieniarski przekształcił się w produkcję bloków, płyt posadzkowych, płyt konstrukcyjnych, kalibrowanych - gotowych do mocowania płytek, pomników, kamieni nagrobnych, rzeźb, artefaktów, bruku, kostek, krawężników, kamyków i kamieni krajobrazowych.

Zwiedzający targi Stone będą mogli poznać szerzej ofertę stowarzyszenia i nawiązać współpracę z firmami członkowskimi.

 

https://www.figsi.in/home 

https://www.facebook.com/figsistona20/videos/456212543036540