Organizator:

Indyjski kamień na Targach Stone

Podziel się

Capexil, znana jako Rada Promocji Eksportu, to potężna instytucja z długą historią wspierania eksportu produktów chemicznych i pokrewnych z Indii. Powstała w 1958 roku i zrzesza ponad 4500 członków w kraju. W tym roku Capexil bierze udział w targach Stone w Polsce, prezentując indyjskie firmy kamieniarskie i promując dwustronny handel pomiędzy Indiami a Polską.

Capexil, czyli Rada Promocji Eksportu, to instytucja o bogatej historii i ogromnym znaczeniu w kontekście indyjskiego eksportu produktów chemicznych i pokrewnych. Założona w 1958 roku przez Ministerstwo Handlu rządu Indii, Capexil zrzesza obecnie ponad 4500 członków rozsianych po całym kraju. To nie tylko organizacja biznesowa, ale także głos indyjskiej społeczności biznesowej.

Capexil stanowi kluczowe ogniwo w promocji indyjskiego eksportu. Jego głównym celem jest wspieranie i promowanie eksportu produktów chemicznych i pokrewnych z Indii na arenie międzynarodowej. Aby osiągnąć ten cel, organizacja podejmuje różnorodne działania, w tym wysyłanie delegacji handlowych na ważne rynki zagraniczne oraz uczestnictwo w międzynarodowych wystawach i targach.

W roku bieżącym Capexil postanowił podjąć wyzwanie i uczestniczyć w prestiżowych targach Stone, które odbywają się w Polsce. Wraz z 15 wiodącymi indyjskimi firmami z branży kamieniarskiej, organizacja ma na celu promowanie dwustronnego handlu pomiędzy Indiami a Polską. To wydarzenie nie tylko pozwoli na zwiększenie eksportu kamienia naturalnego, ale także stworzy nowe możliwości współpracy, transferu technologii i powiązań handlowych między oboma krajami.

Na targach Stone 2023, nie tylko Capexil będzie reprezentować Indie, łącznie wystawi się ponad 30 eksporterów kamienia naturalnego. To doskonała okazja do nawiązania partnerstw biznesowych, wymiany doświadczeń oraz wzmacniania relacji handlowych między Polską a Indiami.

Capexil pozostaje wierny swojej roli jako główny promotor indyjskiego eksportu. Jednak teraz organizacja koncentruje się na kamieniu naturalnym, otwierając nowe perspektywy dla międzynarodowego handlu i współpracy kulturalnej między oboma krajami. Targi Stone stają się miejscem, gdzie bogate dziedzictwo kamienia naturalnego Polski i Indii spotykają się, tworząc możliwości wzajemnych korzyści zarówno dla przedsiębiorców, jak i obu krajów.