Organizator:

Firma Filstone nagrodzona Złotym Medalem Targów BUDMA 2022

Podziel się

Filstone to portugalska firma zajmująca się wydobyciem i komercjalizacją kamienia naturalnego. W tym roku firma została uhonorowana Złotym Medalem MTP za produkt Stork by Filstone.

STORK (kamień + korek) to zrównoważone rozwiązanie, które łączy w sobie różne cechy obu naturalnych materiałów. W porównaniu do rozwiązania konwencjonalnego, STORK umożliwia dwukrotne zwiększenie wykorzystywanej ilości kamienia i, w konsekwencji, redukcję ilości odpadów powstających w procesach obróbki kamienia naturalnego. Połączenie kamienia z korkiem, oprócz izolacji termicznej i akustycznej, pozwala na redukcję masy własnej kamienia o ponad 50%. STORK można stosować w elewacjach wentylowanych, podłogach, okładzinach wewnętrznych, meblach wewnętrznych oraz drzwiach.

Firma posiada dwa kamieniołomy: kamieniołom wapienia w Fatimie i kamieniołom granitu w Alpalhão. Filstone oferuje na rynku kamienia naturalnego jedne z najbardziej znanych na świecie wapieni i granitów. Produkty Filstone, ze względu na swoje doskonałe właściwości nadają się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych i może być prezentowany z najróżniejszymi wykończeniami, od najpopularniejszych – polerowane, szlifowane – po bardziej rustykalne opcje, takie jak piaskowane, młotkowane, płomieniowane, śrutowane, cięte.

W dniach 1-4.02.2022 możemy obejrzeć bogatą ofertę Filstone w trakcie Targów BUDMA pawilon 5, stoisko nr 37B.