Organizator:

Co nas zainspiruje w strefie Inspirującego Kamienia?

Podziel się

Strefa Inspirującego Kamienia to wyjątkowe i piękne produkty, które zachwycają i inspirują. A także prelekcje i pokazy z udziałem branżystów i fachowców. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy wraz z naszymi wystawcami.

W tym roku, chcąc podkreślić ekskluzywność i wyjątkowość materiału, jakim jest kamień, stworzyliśmy specjalną strefę "Inspirujący Kamień". Ta wyjątkowa przestrzeń pozwoli na szczególne wyróżnienie topowych marek, niezwykłego designu i nieszablonowych rozwiązań! 

Lapitec® od GRUPY EGA to materiał produkowany w jedynej na świecie włoskiej fabryce kamienia synteryzowanego. Stworzony wyłącznie z naturalnych surowców, dostępny w płytach o największym na rynku formacie 3365 x 1500 mm i grubościach 12, 20 i 30 mm. Lapitec ® znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie i wyposażeniu wnętrz. Łączy w sobie elegancję wykonania i estetyczny wygląd. Posiada skatalogowaną szeroką gamę kolorów i wykończeń. Jednolity i łatwy w obróbce ma wiele zastosowań: od elewacji wentylowanych, przez pokrycia ścian wewnętrznych, po panele podłogowe, fronty meblowe i blaty kuchenne.

Konglomerat Pamir Semi Quartz jest produkowany dla wiodących dystrybutorów w Stanach Zjednoczonych od 2 lat, gdzie znalazł zastosowanie głownie przy realizacji wielkometrażowych inwestycji np. supermarketów i wieżowców administracyjnych, czyli tam gdzie chodzi o szybkie ułożenie przestrzeni z dużych relatywnie lekkich elementów w niskiej cenie. Pamir Semi Quartz doskonale nadaje się na posadzki, okładziny ścienne, parapety itp. Dzięki swoim parametrom jest jak granit mocny i trwały, a jednocześnie łatwiejszy dla uzyskania pożądanej kolorystyki i aranżacji architektonicznej płyt na posadzkach.

Surowcem są bowiem płyty 1.2 ;1.5;1,8;2,0 i 3cm w wymiarze JUMBO 320 x160.

Firma Pamir opracowała technologie, skład, kolor oraz właściwości produktu, jakim jest SEMI QUARTZ.

Charakterystyka produktu: Semi Quartz w kolorze jasnym i szarym, posiadamy atesty przeciwpożarowe i fizykochemiczne , powtarzalność i doskonałość wybranego koloru, możliwość zastosowania większych formatów niż jest to możliwe w przypadku granitu lub marmuru przy niewielkiej jego grubości, brak pęknięć tzn. cracków ( również wewnątrz struktury materiału ). Materiał jest rozprężony jego praca na podłodze nie spowoduje pęknięć i wypadania fug. Twardość materiału jest 5 w skali Mosha, co gwarantuje kilkudziesięcioletnia bezproblemowa eksploatacje , walory estetyczne podłogi jej nie podatność na ubrudzenia i plamy dają wrażenie jednej jasnej płaszczyzny do uzyskania w przypadku kamienia naturalnego. 

HALLINDENS zaprezentuje dwa materiały:

TOSSENE Grey Bohus

To klasyczny i nowoczesny materiał. Był używany do wnętrz, na zewnątrz i zabytków na całym świecie. Kamieniołom może wytwarzać bardzo duże bloki, co również powoduje, że materiał jest wymagany na specjalne projekty. Jest wyjątkowy dzięki ciepłemu tonowi, a szaro-beżowy kolor sprawia, że ​​jest ulubionym miejscem wśród klientów i architektów.

TRANAS Classic

Klasyczny materiał o ciepłym czerwonym kolorze. Popularny na zewnątrz, do wnętrz, znajduje swoje zastosowanie także w tworzeniu pomników.

 

 

Magma

Zaprezentuje stół o wymiarach 200x90x90 wykonany z brazylijskiego marmuru Super White Calacatta. Kamień, bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, zdobywa również wielu zwolenników w Polsce. Zawiera dużo kwarcu, stąd, z powodzeniem, stosowany jest również na blaty kuchenne.

Global Stone również pokaże dwa produkty:Marmur Lilac z Turcji oraz Granit Amaara z Indii.