Organizator:

Breton zaprezentuje nową maszynę Genya na targach Stone '19

Podziel się

GENYA to maszyna wyjątkowa i genialna, zdecydowanie wyróżniająca się na tle innych tego typu maszyn: jest to 5-osiowe centrum monoblokowe do cięcia i frezowania z obrotową głowicą i systemem ssącym do przemieszczania elementów i optymalizacji cięć.

Teraz, dzięki nowym akcesoriom, GENYA staje się jeszcze bardziej nowoczesna i wydajna. Monoblokowa piła mostowa GENYA rozszerzyła teraz swoją ofertę inteligentnych akcesoriów o następujące funkcje i systemy:

 1. Automatyczny system etykietowania zainstalowany na wrzecionie. System LabelPro umożliwia etykietowanie elementów bezpośrednio na maszynie przed cięciem, eliminując w ten sposób potrzebę ręcznych operacji lub samodzielnych stacji znakowania. Ten system zapewnia, że etykiety są idealnie umieszczone na ciętym kawałku. Cały proces jest zarządzany przez system oprogramowania GENYA Każdy znakowany element będzie łatwo i jednoznacznie zidentyfikowany za pomocą kodu QR wydrukowanego na etykiecie. Etykieciarka jest umieszczona w hermetycznej i ciśnieniowej obudowie, aby zagwarantować absolutną niezawodność. - Dostępne rozmiary etykiet: 110x60 mm; 100x50 mm; 90x40 mm - Orientacyjny średni czas stosowania każdej etykiety: 4 sek.
 2. Uzupełniające elektrowrzeciono z pionowym wałem, 3,7 kW / 14 000 obr / min, specjalnie zaprojektowane do użycia narzędzi z końcówkami palcowymi i zamontowane z boku na wsporniku uchwytu wrzeciona. W zestawie jest dedykowane oprogramowanie.
 3. Breton Vein Matching - pakiet oprogramowania do łączenia powierzchni 3D ułożonych w „diamentowy wzór”. Niezwykle łatwe. Pozwala to upewnić się, że połączone płyty będą miały pożądany wygląd i że efekt „ciągłej żyły” zostanie w pełni osiągnięty jeszcze przed faktycznym pocięciem płyt. GENYA wyposażona jest w system odzyskiwania energii, może też być zintegrowana z logiką ,,Industry 4.0”.

GENYA to najwyższej klasy piło-frezarka monoblokowa, dzięki intuicyjnej konstrukcji, wysokiej jakości komponentom i wysokiej wydajności operacyjnej. Została stworzona z myślą m.in. o rynku polskim, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych nabywców, szukających kompaktowej maszyny o wszechstronnych możliwościach. W swojej bazowej wersji została wyposażona w akcesoria podnoszące jej funkcjonalność i ułatwiające pracę. A oto niektóre z tych rozwiązań:

 • Nie są wymagane fundamenty, gdyż maszyna jest wprost mocowana do podłoża, w pełni gotowa do natychmiastowej pracy.
 • Jednoczęściowa konstrukcja ze stali ocynkowanej, zajmująca minimalną przestrzeń w stosunku do przesunięć osi.
 • Drzwi przednie zgodne z normami CE, z ręcznym otwieraniem, z dużymi przezroczystymi drzwiami, z termo formowanego ABS-u z pianką dźwiękochłonną, wzmocnione wewnętrznie konstrukcją stalową.
 • Głowica tnąca obraca się wokół swojej osi pionowej ± 190 ° napędzanej cyfrowym silnikiem bezszczotkowym i automatycznie przechyla się w każdej pozycji od 0 ° do 90 °.
 • System „zarządzania energią”- ponownie wykorzystuje energię odzyskaną podczas hamowania do sieci lub udostępnia ją innemu silnikowi podczas przyspieszania.
 • Możliwość montażu na wrzecionie narzędzia za pomocą przyłącza gazu 1/2 "(b) lub narzędzia z końcówką palcową.
 • System przyssawek umieszczony za głowicą obrotową
 • Uchylny stół warsztatowy ze stali ocynkowanej z blatem pokrytym wielowarstwowym drewnem, sztywno przymocowany do bocznych ramion.
 • Elektroniczna sonda do sprawdzania średnicy piły tnącej.
 • Sonda grubości płyty automatycznie koryguje wymiary cięcia, zapewniając idealne ukośne cięcie 45 °.
 • Inteligentne zarządzanie narzędziami • Pomoc kontekstowa- zawsze dostępna dla operatora, ilustrująca działanie każdego polecenia za pomocą wyraźnych obrazów i filmów
 • Oprogramowanie Breton Vein Matching umożliwia planowanie operacji cięcia płyt poprzez łączenie różnych płyt, dopasowując ich żyły.
 • System LabelPro. Automatyczny system etykietowania zainstalowany na wrzecionie.
 • Aparat cyfrowy wraz z oprogramowaniem.
Te i inne akcesoria oraz funkcje sprawiają , że otrzymujemy maszynę, pozwalającą wykonywać skomplikowane elementy przy wysokiej produktywności. Jej niewątpliwą zaletą jest bardzo korzystna relacja ceny do jakości.