Organizator:

Branża kamieniarska obecna na Targach BUDMA 2022

Podziel się

Tegoroczna - trzydziesta już - edycja Targów BUDMA zbliża się wielkimi krokami. To przede wszystkim czas prezentacji najnowszej oferty produktowej, technologicznej i usługowej prezentowanej przez producentów oraz dystrybutorów branży budowlanej. W trakcie targów BUDMA swoją ofertę zaprezentują także wystawcy znani z targów branży kamieniarskiej STONE, m.in.: Campequipa, Filstone czy Global Stone.

Więcej informacji na temat firm poniżej:

Filstone to portugalska firma zajmująca się wydobyciem i komercjalizacją kamienia naturalnego. Firma posiada dwa kamieniołomy: kamieniołom wapienia w Fatimie i kamieniołom granitu w Alpalhão. Filstone jest wiodącą firmą w branży, dzięki wysokiej jakości produktów oraz konkurencyjnej strategii, opartej na bliskości naszych klientów i dostawców. Połączenie ciągłego poszukiwania doskonałości z rozwojem innowacyjnych procesów to przesłanki, które przyświecają działalności Filstone. Koncentrując się na poszanowaniu środowiska, Filstone oferuje na rynku kamienia naturalnego jedne z najbardziej znanych na świecie wapieni i granitów. Produkty Filstone, ze względu na swoje doskonałe właściwości nadają się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych i może być prezentowany z najróżniejszymi wykończeniami, od najpopularniejszych – polerowane, szlifowane – po bardziej rustykalne opcje, takie jak piaskowane, młotkowane, płomieniowane , śrutowane, cięte...

Firma Filstone została uhonorowana Złotym Medalem Targów BUDMA 2022 za produkt STORK BY FILSTONE, który będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo w trakcie targów. STORK (kamień + korek) to zrównoważone rozwiązanie, które łączy w sobie różne cechy obu naturalnych materiałów. W porównaniu do rozwiązania konwencjonalnego, STORK umożliwia dwukrotne zwiększenie wykorzystywanej ilości kamienia i, w konsekwencji, redukcję ilości odpadów powstających w procesach obróbki kamienia naturalnego. Połączenie kamienia z korkiem, oprócz izolacji termicznej i akustycznej, pozwala na redukcję masy własnej kamienia o ponad 50%. STORK można stosować w elewacjach wentylowanych, podłogach, okładzinach wewnętrznych, meblach wewnętrznych oraz drzwiach.

To kolejna portugalska firma z dużym doświadczeniem na rynku. Campequipa zajmuje się eksportem i importem pojazdów, a także materiałów i sprzętu do wydobycia kamienia, zgodnie z potrzebami klientów. Współpracuje bezpośrednio z Hipermáquinas Angola. Działa w obszarach budownictwa cywilnego, robót publicznych i logistyki przemysłowej.

Na targach BUDMA Campequipa zaprezentuje swoje topowe produkty.

Lider w sprzedaży płyt kamiennych, konglomeratów kwarcowych i marmurowych oraz spieków kwarcowych w Poznaniu oraz na rynku wielkopolskim. Może pochwalić się asortymentem płyt sięgający 20 tysięcy metrów kwadratowych.

Na targach BUDMA Global Stone zaprezentuje przepuszczające światło kwarce naturalne, które są niezwykle popularne wśród architektów. Na stoisku dostępne będą również próbki oraz materiały z firm takich jak Santamargherita oraz Marazzi, których Global Stone jest dystrybutorem. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć płyty w większym formacie, a także interesujące realizacje takie jak stoły, stoliki, bar czy inne ekspozycje z kamieni naturalnych, spieków oraz konglomeratów. 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą wyżej wymienionych wystawców.